Bilgi içeriğine geri dön

Muadil Kartuş ile dolum kartuş arasındaki farklar

               MUADİL KARTUŞ İLE DOLUM KARTUŞ ARASINDAKİ FARK NEDİR ?

Orijinal kartuş 3  veya 4 defa dolum olabilir, ama bu modelden modele değişebilir. Kullanıcı hatası olmaması önemli aynı zamanda her dolumda drum değişmesi  ve iyi bir işçilik yapılması da önemlidir. Zamanla çok dolum olan kartuşun parçaları  yıpranabilir.

İyi bir toz ve kaliteli işçilik de çok önemli etkendir. Örneğin; yan kapaklara gres yağı sürülmesi ve drumın iyi temizlenmesi gibi faktörler etkilidir. Orijinal kartuş alan müşteriler devamlı olarak aynı kalitede bir çıktı istiyorlarsa dolum yapıldığında kesinlikle drum değişmesi gereken parçadır, yoksa tonerden istediğiniz kaliteyi  alamazsınız. Yazıcının herhangi bir sorunu yoksa ve bakımları düzenli yapılmışsa, aynaları temizse daha iyi olur. Her seferinde orijinal kartuş almanız sizi ekonomik olarak zor durumda bırakabilir,her marka ve modeli her yerde bulamayabilirsiniz. Örneğin; yazıcının 500 TL olduğunu düşünün, iki defa toner aldığınızda yazıcı parası vermiş oluyorsunuz. Ama iyi ve kaliteli muadil ürün kullandığınızda sorun yaşamazsınız. Üzerinde ki chip tonerin ne kadar aldığını gösterir.

Muadil kartuş; yurt dışından kapalı kutuda gelerek,tüm parçaları sıfır olarak ve kullan at dediğimiz bir kartuştur. Piyasada iyi markaları almak çok önemlidir.Çok ucuz olanları tercih etmemekte fayda var. Sonuçta muadil kartuşun kasası sıfır,drum ve chip sorunu yok ve tüm parçaları sıfır olmakla beraber tek seferde servis verebiliyoruz.Tüm muadil kartuşlarımız garantilidir.Kullanıcı hatası olmadığı sürece kartuşu düşürme veya takarken kırma gibi.

Sipariş verdiğinizde dolum fiyatına muadil kartuş almanız sizin için daha ekonomik ve hızlı servis verme açısından daha iyi olur çünkü; tüm parçaları sıfır olarak kutuda geliyor aktarma merdanesi, drum, chip, Wb gibi sorun yaşamazsınız.

Tek sefere mahsus bazı modellerde stok sorunu varsa bir kere dolum olabilir, muadil kartuş ama ikinci dolum muadil kartuşta  sağlıklı olmaz. Hp, Samsung, Canon, Xerox, Oki markalarının muadil kartuşları her yerde bulunur ve iyi bir marka almanız durumunda sorun yaşamazsınız.

  Yazıcı, Kartuş , toner gibi işimizle alakalı teknik konularda merak ettiklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz.  Bilgilendirme yazılarımız için üst sekmeden bilgi bölümüne bakabilirsiniz. 

 

Dolum kartuş ve muadil kartuş