Bilgi

Bu bölümde sektörümüzle ilgili bilgilendirme yazıları yayınlayacağız. ERL Yazıcı toner servisi.

                Yazıcı ve Kartuş-Toner  hakkında önemli bilgi

 

Yazıcı piyasasının lideri Hp dir.Hp ile Canon aynı markadır. Hp yazıcılarının içini canon markası yapar,oldukça sağlam ekonomik bir yazıcı markasıdır.Kartuşları ucuzdur,kopya başı maliyeti ucuzdur.Her yerde tonerleri bulunur.

Oki,epson,Panasonic markaların toner dolumları çok riskli olduğu için ve bulunması da piyasada zor olduğu için, acil durumlarda sizin işlerinizi yarım bırakabilir.Bu markaların tonerleri cihazın içindeki toner tozu ile uyumlu olmuyor ve iyi, temiz bir çıktı alamıyorsunuz.

Örneğin;Xerox 3045 gibi asla dolum yaptırmayınız,muadil veya orijinal olarak alınız ama bu markanın yerine hp veya canon laserjet yazıcı alınız ki;hem toneri uygun olsun hem de sorunsuz şekilde işleriniz yapılsın. sonuçta yazıcıyı bir kere alıyorsunuz ama tonerini devamlı almak zorundasınız o yüzden hp veya canon diye belirtmek istedim.

Xerox 3100 kartlı olan bu model risk grubundadır.Muadili pahalı olduğu için dolum yaptırmanız daha uygun olur ama kart ile toneri aynı zamanda takılmadığı zaman size sorun çıkarabilir.Hp laserjet m127 nf alınması gereken yazıcıdır. Hp laserjet 1536 dn, Hp laserjet 1212 nf gibi modelleri  foto galeri bölümünden bakabilirsiniz.

HP-Toner

Yazıcı ve toner-kartuş hakkında bilgi